- Картопля 400 гр
- Червона сочевиця 3 стол.л.
- Квасоля стручкова зелена (широка) 200 гр
- Морква 50 гр
- Цибуля 50 гр
- Болгарський перець 100 гр
- Помідори 200 гр
- Часник 1 зубч.
- Вода 700 мл
- Рослинна олія 4 стол.л.
- Зелень за смаком
- Сіль за смаком
- Запашний перець (для подачі) за смаком
Суп із сочевицею та картоплею
Корисний, яскравий, смачний - сподобається дорослим і дітям. Суп із сочевицею та картоплею - дуже простий у приготуванні і водночас неймовірно гармонійний та ситний. У дні Великого Посту він урізноманітнить ваше меню і додасть чудового настрою! Овочевий суп буде гарним і на м'ясному бульйоні, і з куркою.
50 хв. Порції: 6 71 Кк
Приготування рецепту
Як зробити суп із сочевицею та картоплею? Підготуйте всі необхідні інгредієнти. Овочі можна брати абсолютно будь-які - за вашим смаком і наявністю в будинку. Варити можна на воді або на бульйоні. Усі овочі та зелень помийте в чистій воді.
Картоплю, цибулю, моркву та часник почистіть. У болгарського перцю видаліть плодоніжку та насіння. Для яскравості готового супчика можна використовувати перці різних кольорів. Сочевицю промийте кілька разів у воді.
У стручкової квасолі відріжте хвостики. Якщо квасоля не дуже молода, то видаліть з боків "вусики", інакше вони будуть відчуватися в готовій страві.
Картоплю наріжте маленькими кубиками, розміром приблизно 1см*1см. Для чого так дрібно різати картоплю? Це потрібно для того, щоб час приготування червоної сочевиці, квасолі та картоплі збіглися. У протилежному випадку є ризик того, що картопля залишиться сируватою, або якщо картопля дійде до повної готовності, тоді сочевиця й овочі можуть перетворитися на кашу. Квасолю наріжте довільно не дуже крупно.
Морквину наріжте невеликими брусочками або за бажанням можна натерти на крупній тертці. Цибулю наріжте не дуже крупно, а помідори невеликими кубиками. З томатів попередньо можна видалити шкірку, обдавши їх на хвилину окропом. Я готую зазвичай помідори зі шкіркою.
У каструлі з товстим дном або в невеликому казанку розігрійте олію. На сильному вогні відправте морквину, перець і цибулю обсмажуватися. Періодично помішуючи овочі, готуйте їх близько п'яти хвилин.
Потім додайте до засмажки помідори та квасолю. Перемішайте і вогонь зменшіть до мінімуму. Накрийте каструлю кришкою і тушкуйте овочі близько 10 хвилин. Помідори мають дати сік, перевірте через кілька хвилин, чи не пригорають овочі, перемішайте їх. Якщо рідини від томатів не вистачає, то додайте дві-три столові ложки води.
Наступним кроком відправте картоплю та сочевицю в каструлю. Посоліть за смаком. Вогонь зробіть на максимум.
Налийте до овочів і крупи 700 мл окропу, все добре перемішайте і спробуйте на сіль. Якщо потрібно, то досоліть за смаком. Після закипання зменшіть вогонь до середнього і готуйте суп під напівзакритою кришкою до повної готовності картоплі та інших компонентів. У мене на це пішло приблизно 20 хвилин.
На завершення приготування додайте в суп дрібно нарубаний часник і зелень. Часник можна пропустити через прес, або натерти на дрібній тертці. Із зелені в суп добре підійдуть кріп, петрушка або зелена цибуля.
Дайте супу настоятися кілька хвилин і можна подавати до столу! Посипте за бажанням запашним або гострим меленим перцем.
Супчик дуже смакує зі сметаною. Сподобається і дорослим, і діткам. Такий суп можна приготувати так само на курячому або м'ясному бульйоні.
Кухня - Українська кухня | Опубліковано: 13.02.2023